CHS Callistopeia

s. Penelopé Hellene Sixty six
Články z akcí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budu dobrým majitelem štěněte?

Než se rozhodnete pořídit si štěňátko, měli byste si být jisti, že se k němu opravdu hodíte a že máte potřebnou trpělivost. Zjistit se to dá následujícím testem:


Rozlijte v nepravidelných odstupech jablečnou nebo pomerančovou šťávu na podlahu Vašeho bytu a potom po ní choďte potmě a naboso.

Noste ponožky, kterým chybí špička, a punčocháče, na kterých teče oko. Z ručníků a utěrek odstřihněte rohy.

Bežte 5 minut před obvyklým vstáváním (k tomu potřebujete druhý budík) v silném dešti ven a říkejte nahlas: Hodný pejsek, čůrej, honem. Potom si čistě povlečte postel.

Na všechny dobré části vašeho oblečení nasypte psí chlupy. Na světlé látky tmavé chlupy, na tmavé látky bílé chlupy. Pár chlupů si vhoďte ráno do šálku kávy.

Házejte si s promočeným tenisákem. Nezapomeňte jej vždy před hozením namočit znovu do vody.

Vyběhněte na boso při minus 20 stupních v noci ven do sněhu a běžte zavřít zahradní branku.

Převraťte košík s čistě vypraným prádlem na zem a prádlo rozhoďte po ještě neumyté podlaze.

Večer poházejte vaše špinavé prádlo, které jste si právě sundali, popřípadě i jiné kousky oděvu, volně na podlahu v obýváku. Tam ho totiž Vaše štěně bude nosit, zejména před návštěvami.

Vyskočte přesně 2 minuty před koncem vašeho oblíbeného televizního vysílání z křesla, utíkejte ke dveřím bytu a volejte "NE, to uděláš venku". Počkejte u dveří 10 minut a potom se vraťte k televizi. Konec oblíbeného pořadu jste již zmeškali.

Kupte si čokoládový puding, udělejte z něj na různých místech podlahy malé kopečky a zkuste tu podlahu do večera neuklízet. Před úklidem ještě potmě choďtě v bytě naboso.

Opracovávejte rohy Vašeho nábytku a stůl šroubovákem nebo vrtačkou (popřípadě jiným nástrojem jako rašplí a pod.). Nevadí, když je poškodíte, Vaše štěně to stejně později bude dělat.

Naplňte si láhev teplou vodou, vyndejte měkkou deku ze sušičky a zabalte se do ní i s tou teplou lahví. Je to pocit, jako když se k Vám tulí Vaše štěňátko.
Já Vám slibuji, není nic hezčího.

A pokud jste test úspěšně absolvovali, můžete nyní bez obav vyrazit a hledat vhodného chovatele psů.

Test neberte moc vážně, ale zamyslete se nad ním. Každý majitel psa Vám potvrdí, že test není až tak moc přehnaný.